APEL DO PARAFIAN

Remont  konserwatorski ołtarza głównego:

Zakończono I etap remontu ołtarza głównego, zrealizowano prace  za kwotę 235 762,00 zł  sfinansowane z:

z Ministerstwa Kultury i od Marszałka Województwa Podkarpackiego

–  192 000 złotych.

Kwota 43 762 zł została opłacona z wkładu własnego pozyskanego od Parafian

Cały I etap został zapłacony.

Etap II zadania planowany do wykonania w 2024 roku  kosztuje  277 610,00 zł

Uzyskaliśmy dotację – 50 000 zł od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Złożyliśmy wniosek  do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na 160  tys. zł ale nie ma jeszcze decyzji  o przyznaniu dotacji.

W chwili obecnej brakuje nam ok. 200 tysięcy złotych.  Jeżeli nie pozyskamy środków na dalsze prace to będzie trzeba wstrzymać remont na poziomie prezbiterium.

Dotychczas parafianie i dawni mieszkańcy Wielopola Skrzyńskiego wykazali się ogromną hojnością  zebrano 99 472 zł, z czego ołtarz św. Anny:  43 762 zł i ołtarz główny 55 710 zł.

Nadal proszę o wsparcie na remont ołtarza głównego, każda kwota jest ważna, ten remont może być pięknym darem  z okazji 700-lecia Parafii Wielopole Skrzyńskie.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Ofiarodawcom, dziękuję za wsparcie Panu Wójtowi Markowi Tęczarowi i tym którzy wspierają nasze starania o dotacje. W ostatnim czasie dzięki Waszej ofiarności i zgodnej współpracy udało się zrealizować  inwestycje przy ołtarzach za 380 tysięcy złotych.

Bóg zapłać.