OGŁOSZENIA

oglban

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
20.05.2018 r.
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o 7:00 i 18:00.

2. We wtorek na Mszę Św. i spotkanie zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

3. Okazja do spowiedzi przed bierzmowaniem dla kandydatów, rodziców i świadków będzie w środę od godz. 17:00 do 18:00.

4. W czwartek do naszej Parafii na Mszę Św. o godz. 18:00 przybędzie J. E. Ks. Bp Ordynariusz Jan Wątroba i udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z pięciu Parafii naszego dekanatu.

5. W przyszłą niedzielę na sumie o godz. 11:00 Msza Św. prymicyjna ks. Piotra Łobody, który w naszej Parafii posługiwał w okresie Wielkiego Postu. Zapraszamy do licznego udziału i modlitwy, aby przyjąć także prymicyjne błogosławieństwo.

6. Dziękujemy za troskę o świątynię: Wiśniewska Łucja, Świder Małgorzata, Wośko Jolanta, Kmiecik Urszula, Korzeń Alicja, Raś Irena.

7. W tym tygodniu do sprzątania prosimy rodziców kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Sprzątanie w poniedziałek od godz. 19:00. Prosimy także Panów do koszenia.

8. O śpiew różańca prosimy rodziny od P. Froniów do Pani Kramarz.

9. Serdeczne Bóg zapłać za wpłaty na prace w parafii, ogrzewanie i cmentarze. W ostatnią niedzielę ofiarę złożyli parafianie z Wielopola z numeru 419 a.

10. W Boże Ciało 31 maja zachęcamy młodzież i całe rodziny do wspólnego wyjazdu do Rzeszowa na plenerowy koncert ewangelizacyjny „Jednego Serca – Jednego Ducha”. Wyjazd o godzinie 17:30. Koszt 10 zł. Zapisy w zakrystii.

plakat - koncert JSJD

11. Zapraszamy w sobotę 9 czerwca do wspólnego wyjazdu na parafialną pielgrzymkę. W programie zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce, Msza Św. w Kalwarii Zebrzydowskiej, a w drodze powrotnej odwiedziny u naszego rodaka Stanisława Kalisztana. Wyjazd o godz. 7:30 z parkingu przy kościele. Powrót ok. godz. 22:00. Koszt wyjazdu 80 zł (obejmuje transport, bilety wstępu i obiad w kopalni). Bliższe informacje u ks. Michała.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
13.05.2018 r.
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 1. Na sumie Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. A o godz. 18:00 Msza Święta i pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Nie ma Mszy Św. o godz. 16:00.

2. W tym tygodniu przeżywamy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Codziennie na to nabożeństwo zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

3. We wtorek o godz. 15:00 w kościele kandydaci do sakramentu bierzmowania będą mieć spotkanie z przedstawicielem ks. Biskupa. Na to spotkanie prosimy także rodziców.

4. Także we wtorek po Mszy wieczornej spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania.

5. W piątek na Mszy Św. wieczornej przyjęcie kandydatów do grona ministrantów. Na Mszę Św. zapraszamy całą służbę Liturgiczną, a także rodziców wszystkich ministrantów. Zbiórka kandydatów i próba w środę po Mszy Św. wieczornej.

6. W środę święto św. Andrzeja Boboli. Jest to dzień odpustu u naszych Sióstr i w Nawsiu. U naszych sióstr Msza Św. o godz. 7:00. W kościele Mszy Św. porannej nie będzie nie będzie.

7. W tym tygodniu do sprzątania prosimy Wiśniewska Łucja, Świder Małgorzata, Wośko Jolanta, Kmiecik Urszula, Korzeń Alicja, Raś Irena.

8. O śpiew różańca prosimy rodziny od Pani Elżbiety Kut do P. Kruzów.

9. Serdeczne Bóg zapłać za wpłaty na prace w parafii, ogrzewanie i cmentarze. W ostatnią niedzielę ofiarę złożyli parafianie z Wielopola z numeru 262, 564.

10. W sobotę 9 czerwca po raz kolejny wyruszymy na parafialną pielgrzymkę tym razem do Kalwarii Zebrzydowskiej odpowiadając w ten sposób na zaproszenie o. Rolanda – naszego rekolekcjonisty. W programie wyjazdu będzie jeszcze jedna szczególna atrakcja – zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce. W drodze powrotnej odwiedzimy i zatrzymamy się na ognisko u naszego rodaka ks. Stanisława Kalisztana, który posługuje w Gorzkowie. Szczegóły wyjazdu zostaną podane za tydzień.

11. W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy DNI KRZYŻOWE. Wielkie Bóg zapłać rodzinom, które uporządkowały i ustroiły kwiatami krzyże i figury Matki Bożej.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Ogloszenia