OGŁOSZENIA

oglban

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
24.09.2017 r.
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Prosimy dzisiaj o specjalną zbiórkę do puszek na odnowienie zakrystii i szat liturgicznych. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. Dziś w Brzezinach o godz. 18:00 Koncert Uwielbienia na który organizatorzy serdecznie zapraszają.

koncert-20173. W środę po Mszy Św. wieczornej zbiórka całej służby Liturgicznej.

4. W piątek w naszym kościele od 20:00 do 21:00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez młodzież z KSM. Serdecznie zapraszamy.

5. Przyszła niedziela jest Niedzielą Różańcową. Msze św. o 7:00, 10:00 i 16:00. Po Mszy Św. o godz. 10:00 Procesja Różańcowa. Po procesji zmiana tajemnic różańcowych. O przygotowanie ołtarzy do chwalebnych tajemnic różańca świętego prosimy: 1 – Różę Matki Bożej Fatimskiej, 2 – Radę Parafialną, 3 – Druhów Strażaków, 4 – Dziewczęcą Służbę Maryjną z rodzicami, 5 – Parafialny Zespół Caritas wraz z Paniami ze Stowarzyszenia „Pasjonatki Tradycji’.

6. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię następującym osobom: Krasoń Krystyna, Cebula Jadwiga, Wierzchołek Maria, Daniec Rozalia, Klimiuk Elżbieta, Kut Elżbieta, Pacyniak Maria, Szeliga Bożena, Czaja Bronisława.

7. W tym tygodniu do sprzątania prosimy: Róg Zofia, Sadowska Anna, Czaja Marzena, Cabaj Danuta, Olech Krystyna, Bokota Józefa, Ziarnik Aneta, Gawron Marta, Zabiegły Zofia, Zabiegły Małgorzata.

8. O śpiew różańca prosimy rodziny z Postronia i Rzegocina od. P. Misiurów do P. Cieślów.

9. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za złożone ofiary na posiłek dla pielgrzymów Saletyńskiej Pieszej Pielgrzymki do Dębowca, a Paniom z Parafialnego Zespołu Caritas i Stowarzyszenia „Pasjonatki Tradycji” za przygotowanie obiadu i obsługę pielgrzymów.

10. Serdeczne Bóg zapłać za wpłaty na prace w parafii, ogrzewanie i cmentarze. W ostatnią niedzielę ofiarę złożyli parafianie z Wielopola z numerów 47, 251,314a, 352, 428, 490, 579.

11. W dniu 8 października po wszystkich Mszach Św. zbierane będą podpisy udzielające poparcia projektowi ustawy o całkowitej ochronie życia dzieci nienarodzonych. O zebranie podpisów prosimy Radę Duszpasterską. Do złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL i ukończone 18 lat. Do udzielenia poparcia tej inicjatywie ustawodawczej zachęca nas także ks. Biskup Jan Wątroba.


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
17.09.2017 r.
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W miniony piątek 15 września o godz. 21:40 z nieustalonych jeszcze przyczyn w dużej zakrystii naszego kościoła wybuchł pożar. Ogień częściowo zniszczył wyposażenie, a samo pomieszczenie nadaje się tylko do kapitalnego remontu. Dzięki Opatrzności Bożej oraz dziewczętom z KSM-u, które zauważyły zarzewie ognia oraz szybkiej interwencji Straży Pożarnej z Wielopola i Ropczyc udało się stłumić płomienie. W duchu wdzięczności za ocalenie kościoła dzisiaj podczas Komunii Św. odśpiewamy Te Deum. Pragniemy także za tydzień zorganizować specjalną zbiórkę do puszek na odnowienie pomieszczenia.

2. Dzisiaj o godz.14:30 spotkanie Grupy Modlitewnej u sióstr. Serdecznie zapraszamy nowe osoby, które czują potrzebę głębszej modlitwy.

3. We wtorek na Mszę Św. a później na spotkanie zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

4. W środę adoracja diecezjalna w naszym kościele. Początek o godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończenie Mszą Św. i Nowenną. O podjęcie adoracji prosimy róże różańcowe.

5. W czwartek po Mszy św. wieczornej w kościele spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.

6. W tym tygodniu Służba Liturgiczna ma zbiórki w grupach.

7. Przypominamy, że w naszej parafii powstaje nowa Róża Różańcowa Matki Bożej Fatimskiej. Bardzo prosimy chętne osoby o wstępowanie do tej Róży. Zelatorką jest Pani Maria Gawron.

8. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię następującym osobom: Łuszcz Grażyna, Brzoza Alina, Jaworek Anna, Ciołkosz Katarzyna, Ciołkosz Stanisława, Ciołkosz Zofia.

9. W tym tygodniu do sprzątania prosimy: Krasoń Krystyna, Kut Czesława, Pacyniak Maria, Wierzchołek Maria, Kut Elżbieta, Czernek Halina, Klimiuk Elżbieta, Cebula Jadwiga, Daniec Rozalia, Szeliga Bożena. W poniedziałek na godz. 8:00 prosimy także chętne osoby, które chciałyby pomóc przy porządkowaniu zakrystii.

10. O śpiew różańca prosimy rodziny z Granic.

11. Serdeczne Bóg zapłać za wpłaty na prace w parafii, ogrzewanie i cmentarze. W ostatnią niedzielę ofiarę złożyli parafianie z Wielopola z numeru 106, 250, 251, 398, 477.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

koncert-2017


Ogloszenia